Schuldhulpverlening

Waar kan je ons bereiken?

  • Sociaal Huis

    Kabbeekvest 110 bus 1
    3300 Tienen

Bij schuldoverlast, wanneer je moeilijkheden ondervindt om je rekeningen te betalen, of indien je het overzicht over je financiële situatie bent verloren, kan je terecht bij de dienst schuldhulpverlening van het OCMW. Deze dienst helpt je in de mate van het mogelijke om je financieel evenwicht te herstellen en dit ongeacht het aantal schulden, de omvang van de schuldenlast en de oorzaak van de betalingsproblemen.

De dienst schuldhulpverlening zal je een structurele oplossing voorstellen voor je betaal- of budgetproblemen die je in staat stelt een menswaardig leven te leiden, terwijl je toch je schulden en rekeningen afbetaalt.

Het OCMW van Tienen werd erkend als instelling voor schuldbemiddeling, waardoor het bemiddelend kan tussenkomen bij je schuldeisers, ook wanneer je dossier een of meerdere consumentenkredieten bevat. Op die manier kan het OCMW een afbetalingsregeling of een uitstel van betaling trachten te bewerkstelligen.

Indien het niet lukt om bv. een ziekenhuisfactuur, een rekening voor gas of elektriciteit, een belastingschuld, … tijdig en correct te betalen, kan men contact opnemen met de sociale dienst van het OCMW Tienen voor een eenmalige schuldbemiddeling.

De schuldhulpverlening die door de dienst wordt verstrekt, is kosteloos. Afhankelijk van het aantal aanvragen kan de dienst voor schuldhulpverlening genoodzaakt zijn om een wachtlijst te hanteren.

Banner werken op afspraak

Openingsuren

Maandag van 08.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 19.00 uur
Dinsdag van 07.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 19.00 uur
Woensdag van 08.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 16.30 uur
Donderdag van 08.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 16.30 uur
Vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur
Zaterdaggesloten
Zondaggesloten
Maandag 9-08-2021 van 08.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 19.00 uur
Dinsdag 10-08-2021 van 07.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 19.00 uur
Woensdag 11-08-2021 van 08.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 16.30 uur
Donderdag 12-08-2021 van 08.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 16.30 uur
Vrijdag 13-08-2021 van 08.30 tot 12.30 uur
Zaterdag 14-08-2021gesloten
Zondag 15-08-2021gesloten
laden

Sluitingsdagen

Sluiting Allerheiligenmaandag 1 november 2021
Sluiting Allerzielendinsdag 2 november 2021
Sluiting Wapenstilstanddonderdag 11 november 2021
Sluiting Dag van de Dynastiemaandag 15 november 2021
Sluiting eindejaarsperiodezaterdag 25 december 2021 tot zaterdag 1 januari 2022

Wie is wie?

Naam contactpersoon Telefoon
Helena Janssens (Teamcoördinator) 016 80 11 30 helena.janssens@ocmw.tienen.be
Caroline Depré (Maatschappelijk werker) 016 80 11 10 caroline.depre@ocmw.tienen.be
Elise Volders (Maatschappelijk werker) 016 80 11 31 elise.volders@ocmw.tienen.be
Evelien Laermans (Maatschappelijk werker) 016 80 11 65 evelien.laermans@ocmw.tienen.be
Evi Kenens (Maatschappelijk werker) 016 80 11 16 evi.kenens@ocmw.tienen.be
Kato Hendrickx (Maatschappelijk werker) 016 80 11 56 kato.hendrickx@ocmw.tienen.be
Silke Wuestenberg (Maatschappelijk werker) 016 80 11 04 silke.wuestenberg@ocmw.tienen.be