Schuldhulpverlening

Waar kan je ons bereiken?

  • Sociaal Huis

    Kabbeekvest 110 bus 1
    3300 Tienen

Bij schuldoverlast, wanneer je moeilijkheden ondervindt om je rekeningen te betalen, of indien je het overzicht over je financiële situatie bent verloren, kan je terecht bij de dienst schuldhulpverlening van het OCMW. Deze dienst helpt je in de mate van het mogelijke om je financieel evenwicht te herstellen en dit ongeacht het aantal schulden, de omvang van de schuldenlast en de oorzaak van de betalingsproblemen.

De dienst schuldhulpverlening zal je een structurele oplossing voorstellen voor je betaal- of budgetproblemen die je in staat stelt een menswaardig leven te leiden, terwijl je toch je schulden en rekeningen afbetaalt.

Het OCMW van Tienen werd erkend als instelling voor schuldbemiddeling, waardoor het bemiddelend kan tussenkomen bij je schuldeisers, ook wanneer je dossier een of meerdere consumentenkredieten bevat. Op die manier kan het OCMW een afbetalingsregeling of een uitstel van betaling trachten te bewerkstelligen.

Indien het niet lukt om bv. een ziekenhuisfactuur, een rekening voor gas of elektriciteit, een belastingschuld, … tijdig en correct te betalen, kan men contact opnemen met de sociale dienst van het OCMW Tienen voor een eenmalige schuldbemiddeling.

De schuldhulpverlening die door de dienst wordt verstrekt, is kosteloos. Afhankelijk van het aantal aanvragen kan de dienst voor schuldhulpverlening genoodzaakt zijn om een wachtlijst te hanteren.

Banner werken op afspraak

Openingsuren

Maandag van 08.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 19.00 uur
Dinsdag van 07.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 19.00 uur
Woensdag van 08.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 16.30 uur
Donderdag van 08.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 16.30 uur
Vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur
Zaterdaggesloten
Zondaggesloten
Maandag 28-11-2022 van 08.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 19.00 uur
Dinsdag 29-11-2022 van 07.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 19.00 uur
Woensdag 30-11-2022 van 08.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 16.30 uur
Donderdag 1-12-2022 van 08.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 16.30 uur
Vrijdag 2-12-2022 van 08.30 tot 12.30 uur
Zaterdag 3-12-2022gesloten
Zondag 4-12-2022gesloten
laden

Sluitingsdagen

Eindejaarsperiodezondag 25 december 2022 tot zondag 1 januari 2023
Vlaamse feestdagdinsdag 11 juli 2023
Nationale feestdagvrijdag 21 juli 2023
O.L.V. Hemelvaartdinsdag 15 augustus 2023
Allerheiligenwoensdag 1 november 2023
Allerzielendonderdag 2 november 2023
Wapenstilstandzaterdag 11 november 2023
Koningsdagwoensdag 15 november 2023

Wie is wie?

Naam contactpersoon Telefoon
Helena Janssens (Teamcoördinator) 016 80 11 30 helena.janssens@tienen.be
Caroline Depré (Maatschappelijk werker) 016 80 11 10 caroline.depre@tienen.be
Elise Volders (Maatschappelijk werker) 016 80 11 31 elise.volders@tienen.be
Evelien Laermans (Maatschappelijk werker) 016 80 11 65 evelien.laermans@tienen.be
Evi Kenens (Maatschappelijk werker) 016 80 11 16 evi.kenens@tienen.be
Kato Hendrickx (Maatschappelijk werker) 016 80 11 56 kato.hendrickx@tienen.be
Marie Moonen (Maatschappelijk werker) 016 80 11 24 marie.moonen@tienen.be
Silke Wuestenberg (Maatschappelijk werker) 016 80 11 04 silke.wuestenberg@tienen.be